BİZ KİMİZ

Beyoğlu SRC Kursu, 2017 yılında Milli Eğitim Bakanılı tarafından rusatlandırılmış, Beyoğlu ilçemizin ilk ve tek SRC kursudur.

Kurucumuz Nihat GÜLTEKİN, orta öğrenimini Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde, yüksek öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamlamış, 2003 yılından beri sürücü eğitmenliği yapmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Trafik ve Çevre Bilgisi, Araç Tekniği, Direksiyon Eğitimi, Güvenli Sürüş, İleri Sürüş Teknikleri, İlkyardım eğitmenliği sertifikalarına sahiptir. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde kurulan soru hazırlama ve müfredat değişikliği çalıştaylarına bakanlıkça davet edilerek çalışmalara katkı sunmaktadır.

İstanbul Sürücü Eğitimcileri Federasyonu ve Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu’nda yönetim kurulu üyeliği yapmış ve halen İstanbul SRC Kursları Derneğinde kurucu yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

2009 yılında İstiklal Sürücü Kursu Halıcıoğlu Şubesi, 2014 yılında Taksim Şubesi, 2017 yılında Beyoğlu SRC Kursu, 2019 yılında Beyoğlu Psiko-teknik Değerlendirme Merkezi’ni kurmuş ve hali hazırda faaliyetlerini sürdürmektedir.